KARO HALI

Administrator tarafından yazıldı on .

KARO HALI

Polyamit iplikten üretimleri gerçekleştirilen ve 50×50 ebatlarında satışa sunulan, hijyenik, antistatik ve akustik özelliklere sahip, kullanışlı yer döşeme çeşidine Karo halı denilmektedir.Ticari alanların en çok tercih ettiği döşemeler arasında yer alan bu çözümler, Tiyatrolarda, ofislerde, kongre salonlarında, otellerde, bankalarda, devlet dairelerinde ve havaalanlarında kullanılmakta olup, sağlamış olduğu yürüme konforu ve yaya trafiğine açık yapısı itibariyle büyük beğeni ve talepler toplamaktadır. Yapıları itibari ile rutubet ve küf oluşumların önüne geçerek, sağlıklı ve hijyenik alanların oluşturulmasına katkı sağlayan bu döşemeler, başka bir alana nakledilebilme özellikleri sayesinde de kullanıcısına ekonomik ve kullanışlı çözümler sunmaktadır.

Kimyasal maddelere karşı dayanıklı olması, yangın standartlarına uygunluğu, çok çeşitli desen ve renk seçeneklerine sahip olması, ısı ve ses izolasyonu sağlaması, döşeme kolaylığı ve yürüme rahatlığı, bu ürünün başlıca özellikleri arasında yer alırken, elit görüntüsü de her alanın ve mekânın dekorasyonuna uyum sağlamasına ve buda ürüne ayrı bir nitelik ve değer kazandırmasına neden olmaktadır. Karo Halı Çeşitleri bakımından pek çok farklı malzemeler ve bileşenlerden oluşmakta olup, sahip olduğu zengin renk ve model seçenekleri müşteri beğenisine sunmaktadır. PVC Karo Halı, Loop pile(bukle hav), cot&loop pile, tip shear, bukle loop file, velur cut pile, keçe compact bu çeşitlerden bazılarıdır. Mekânların sirkülâsyonunun yoğunluğuna göre seçimleri yapılan bu döşemelerde, genellikle konfor ve estetiklik aranmaktadır.

Karo Halı Fiyatları bakımından ekonomik olmasına rağmen kaliteli ve uzun ömürlü bir kullanım sağlamakta ve metrekare fiyatı olarak satışa sunulmaktadır. Eğer alana karo halının döşemesine karar verilmiş ise alanında tecrübeli ve başarılı bir firma ile el sıkışmakta fayda vardır. Uygulaması oldukça basit ve kolay olan bu çözümlerin, kare halindeki karo parçalarının, tekrar sökülüp takılmaya elverişli yapıştırıcılar kullanarak tatbik edilmesi ile gerçekleştirilmektedir. Karo Halı Firmaları arasında kendine emin ve güvenilir bir yer edinen firmamız, kalifiye personelleri sayesinde, birinci sınıf işçilik ile gerçekleştirmiş olduğu, tecrübeli ve başarılı döşeme çalışmalarını, müşterilerinin memnuniyetine sunmakta, yeni referanslar ile müdavimler kazanmak ve alanının aranılan ismi olmak için yoluna devam etmektedir.

5

KARO HALI UYGULAMA

Uygulamanın en iyi sonuç vermesi için uygulama yapılacak alan sabit, pürüzsüz yüzeyli, temiz, kuru ve tozdan arındırılmış olmalıdır.

  • Döşeme yapılacak alanda farklı üretim numaralı karo halı kutularının kullanılmamasına özen gösterilmelidir.
  • Karo halılar uygulanacağı yerin sıcaklığında ortalama 24 saat bekletilmelidir. Oda sıcaklığının 12ºC'den, nispi nemin de % 65'ten aşağı olmaması gereklidir.
  • Karo halılar bazı mekanlarda serbest döşeme yöntemiyle döşenebilir. Metrajı yüksek alanlarda her 12m'ye 1 sıra gelecek şekilde uygulanmalıdır.
  • Karo halıların sökülmesini kolaylaştıran post - it tarzındaki yapıştırıcılar kullanılmalıdır.
  • Uygulama yapılacak alanın zemininde mermer ya da metal - ağaç kaplı yükseltilmiş döşeme varsa veya ortam yüksek trafiğe maruz kalacaksa tüm yüzeye uygun yapıştırıcı sürülmelidir.
  • Eğer farklı bir zemin görünümü oluşturulacaksa dama veya monolitik döşeme teknikleriyle istenilen desenler yaratılabilir.
  • Karo halılar çift yönlü dokuma tekniği sayesinde uygulanılan alanlarda yekpare bir görünüm oluşturur.
  • Uygulama yapılırken zemine çizilecek çizgilerin paralel olmasına dikkat edilmelidir.
  • Uygulama sırasında karo halılar birbirine sıkıca birleştirilmelidir.